Lenovo IdeaPad 5 14ITL05-82FE00L5TA
  • CPU
    Intel Core i7-1165G7
  • GPU
    Intel Iris Xe Graphics G7 96EUs
  • RAM
    8 GB DDR4
    3200 MHz
  • DISPLAY
    14 inch (1920x1080) Full HD
  • STORAGE
    512 GB SSD PCIe M.2
  • OS
    Windows 10 Home (64 Bit)
Model
Brand
Lenovo
Model
IdeaPad 5 14ITL05-82FE00L5TA
Model Year
Aug 2022
CPU
Intel Core i7-1165G7 (2.80 GHz, 12 MB L3 Cache up to 4.70 Ghz)
Core
4 (P-Core)
Threads
8
Cache
5MB (L2 Cache) / 12MB (L3 Cache)
TDP
GPU
Shader Unit
96
Clock Speed
400 - 1350 (Boot) MHz
Memory Size
TGP
28 W
Display
Panel Type
IPS
Size
14 inch
Resolution
14 inch (1920x1080) Full HD
Refresh Rate
60 Hz