Lenovo IdeaPad 5 14ITL05-82FE00L5TA
Acer Nitro V15 ANV15-41-R488
Acer Nitro V15 ANV15-41-R488
ซีพียู
Intel Core i7-1165G7 (2.80 GHz, 12 MB L3 Cache up to 4.70 Ghz)
AMD Ryzen 5 6600H (3.30 GHz up to 4.50 GHz, 16MB L3 Cache)
ชิปกราฟิก
Intel Iris Xe Graphics G7 96EUs
NVIDIA GeForce RTX 3050 (6GB GDDR6)
หน้าจอ
14 inch (1920x1080) Full HD
15.6 inch (1920x1080) Full HD