Lenovo Yoga 7 2-in1 14AKP10-83JR0015TA
Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
AMD Ryzen AI 7 350 (2.00 GHz up to 5.00 GHz, 16MB L3 Cache)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
AMD Radeon 860M
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
14.0 inch (1920x1200) Full HD+
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+