Lenovo IdeaPad 5 14ALC05-82LM00TETA
  • ประสิทธิภาพ
    (12.7)
Acer Aspire 7 A715-59G-54H5
Acer Aspire 7 A715-59G-54H5
ซีพียู
AMD Ryzen 7 5700U (1.80 GHz up to 4.30 GHz, 8 MB L3 Cache)
Intel Core i5-12450H (3.30 GHz, 12 MB L3 Cache, up to 4.40 GHz)
ชิปกราฟิก
AMD Radeon RX Vega 8
NVIDIA GeForce RTX 3050 (6GB GDDR6)
หน้าจอ
14 inch (1920x1080) Full HD
15.6 inch (1920x1080) Full HD