Lenovo Legion Pro 5 16AFR10-83F2000STA
ซีพียู
Intel Core i7-11800H (2.30 GHz, 26 MB L3 Cache, up to 4.60 GHz)
AMD Ryzen 9 9955HX (2.50 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 3060 Max-Q (6GB GDDR6)
NVIDIA GeForce RTX 5070 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
หน้าจอ
16 inch (2560 x 1600) 16:10 QHD+ 2K DCI-P3 100%
16.0 inch (2560x1600) QHD+