Asus Vivobook 16 X1607CA-SILVER529WA
Acer Aspire 7 A715-59G-54H5
Acer Aspire 7 A715-59G-54H5
ซีพียู
Intel Core Ultra 5 225H (2.50 GHz, 18 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
Intel Core i5-12450H (3.30 GHz, 12 MB L3 Cache, up to 4.40 GHz)
ชิปกราฟิก
Intel Arc Graphics 130T
NVIDIA GeForce RTX 3050 (6GB GDDR6)
หน้าจอ
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+
15.6 inch (1920x1080) Full HD