Asus Vivobook 16 X1607CA-SILVER529WA
MSI Thin 15 B13UCX-2417TH
MSI Thin 15 B13UCX-2417TH
ซีพียู
Intel Core Ultra 5 225H (2.50 GHz, 18 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
Intel Arc Graphics 130T
NVIDIA GeForce RTX 2050 (4GB GDDR6)
หน้าจอ
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+
15.6 inch (1920x1080) Full HD