Lenovo Legion Pro 5 16AFR10-83F2000STA
ซีพียู
Intel Core Ultra 9 275HX (2.10 GHz, 36 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
AMD Ryzen 9 9955HX (2.50 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti (12GB GDDR7) 115 Watt TGP
NVIDIA GeForce RTX 5070 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
หน้าจอ
16.0 inch (2560x1600) QHD+
16.0 inch (2560x1600) QHD+