Acer Predator Helios Neo 16S AI OLED PHN16S-71-95J9
Asus ROG Strix G16 G614FM-S5013W
ซีพียู
Intel Core Ultra 9 275HX (2.10 GHz, 36 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
AMD Ryzen 9 9955HX (2.50 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti (12GB GDDR7) 115 Watt TGP
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
หน้าจอ
16.0 inch (2560x1600) QHD+
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD