Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
AMD Ryzen 5 Pro 5650U (2.30 GHz up to 4.20 GHz, 16 MB L3 Cache)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
AMD Radeon RX Vega 7
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
15.6 inch (1920x1080) Full HD
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+