Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
AMD Ryzen 7 4800HS (2.90 GHz up to 4.20 GHz, 8 MB L3 Cache)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti (4GB GDDR6)
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
14 inch (1920x1080) Full HD
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+