MSI Crosshair A16 HX D8WFKG-053TH
ซีพียู
Intel Core i7-1065G7 (1.30 GHz, 8 MB L3 Cache up to 3.90 Ghz)
AMD Ryzen 9 8940HX (2.40 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.30 GHz)
ชิปกราฟิก
Intel Iris Plus Graphics G7
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
หน้าจอ
13.5 inch (2256 x 1504) (3:2) QHD
16.0 inch (2560x1600) QHD+