Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
Intel Core i7-7500U (2.70 GHz, 4 MB L3 Cache, up to 3.50 GHz)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce GT 940MX (2GB GDDR3)
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
13.3 inch (1920x1080) Full HD
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+