Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
Intel Core i5-14450HX (1.80 GHz, 20MB L3 Cache, up to 4.80 GHz)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 5050 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
15.3 inch (2560x1600) 2.5K
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+