Lenovo Legion Pro 5 16AFR10-83F2000STA
ซีพียู
AMD Ryzen AI 7 350 (2.00 GHz up to 5.00 GHz, 16MB L3 Cache)
AMD Ryzen 9 9955HX (2.50 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 105 Watt TGP
NVIDIA GeForce RTX 5070 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
หน้าจอ
16.0 inch (2560x1600) QHD+
16.0 inch (2560x1600) QHD+