Lenovo IdeaPad Pro 5 16IRH8-83AQ001TTA
Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
Intel Core i5-13500H (2.60 GHz, 18 MB L3 Cache, up to 4.70 GHz)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 3050 (6GB GDDR6)
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
16.0 inch (2560x1600) QHD+
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+