Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
Intel Core i7-1165G7 (2.80 GHz, 12 MB L3 Cache up to 4.70 Ghz)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
Intel Iris Xe Graphics G7 96EUs
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
14 inch (1920x1080) Full HD
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+