Lenovo Legion Pro 5 16AFR10-83F2000STA
ซีพียู
Intel Core i7-2760QM (2.40 GHz, 6 MB L3 Cache, up to 3.50 GHz)
AMD Ryzen 9 9955HX (2.50 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce GTX 560M (3 GB GDDR5)
NVIDIA GeForce RTX 5070 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
หน้าจอ
15.6 inch WUXGA (1920x1080) Full HD LED
16.0 inch (2560x1600) QHD+