Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
Intel Core i5-2435M (2.40 GHz, 3 MB L3 Cache, up to 3.0 GHz)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
Intel HD Graphics 3000
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
12.1 inch WXGA (1366x768) LED
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+