Lenovo Legion Pro 7 16IAX10H-83F5004DTA
MSI Vector A16 HX A8WIG-027TH
MSI Vector A16 HX A8WIG-027TH
ซีพียู
Intel Core Ultra 9 275HX (2.10 GHz, 36 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
AMD Ryzen 9 8940HX (2.40 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.30 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 5080 (16GB GDDR7) 175 Watt TGP
หน้าจอ
16.0 inch (2560x1600) QHD+
16.0 inch, QHD (2560 x 1600)