Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
Intel Core Ultra 5 226V (2.10 GHz, 12 MB L3 Cache up to 4.50 Ghz)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
Intel Arc Graphics 130V
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
14.0 inch (1920x1200) Full HD+
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+