Lenovo Legion 7 16ACHG6-82N6000YTA
  • อ่าน 33976
  • ความเห็น 5
MSI Vector 18 HX A9WHG-252TH
MSI Vector 18 HX A9WHG-252TH
ซีพียู
AMD Ryzen 9 5900HX (3.30 GHz up to 4.60 GHz, 16 MB L3 Cache)
AMD Ryzen 9 9955HX (2.50 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 3080 (16GB GDDR6)
NVIDIA GeForce RTX 5070 Ti (12GB GDDR7) 140 Watt TGP
หน้าจอ
16 inch WQXGA (2560x1600) Dolby Vision
18.0 inch WQXGA (2560x1600) QHD+