Lenovo Legion 7 16ACHG6-82N6000YTA
  • อ่าน 33976
  • ความเห็น 5
MSI Vector A16 HX A8WIG-027TH
MSI Vector A16 HX A8WIG-027TH
ซีพียู
AMD Ryzen 9 5900HX (3.30 GHz up to 4.60 GHz, 16 MB L3 Cache)
AMD Ryzen 9 8940HX (2.40 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.30 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 3080 (16GB GDDR6)
NVIDIA GeForce RTX 5080 (16GB GDDR7) 175 Watt TGP
หน้าจอ
16 inch WQXGA (2560x1600) Dolby Vision
16.0 inch, QHD (2560 x 1600)