Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
Intel Core i7-7700HQ (2.80 GHz, 6 MB L3 Cache, up to 3.80 GHz)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4GB GDDR5)
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
17.3 inch (1920x1080) FHD Anti-Glare eDP 120Hz
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+