MSI Crosshair A16 HX D8WFKG-053TH
ซีพียู
Intel Core i7-6700HQ (2.60 GHz, 6 MB L3 Cache, up to 3.50 GHz)
AMD Ryzen 9 8940HX (2.40 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.30 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce GTX 970M (6GB GDDR5)
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
หน้าจอ
17.3 inch (1920x1080) Full HD IPS
16.0 inch (2560x1600) QHD+