Asus ZenBook S14 OLED UX5406SA-PV777WA
  • ประสิทธิภาพ
    (21.1)
Asus ROG Strix G16 G614FM-S5013W
ซีพียู
Intel Core Ultra 7 258V (2.20 GHz, 12 MB L3 Cache up to 4.80 Ghz)
AMD Ryzen 9 9955HX (2.50 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
ชิปกราฟิก
Intel Arc Graphics 140V
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
หน้าจอ
14.0 inch (2880x1800) 2.8K
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD