Asus ROG Strix G16 G614PH-RV053W
ซีพียู
Intel Core i7-10750H (2.60 GHz, 12 MB L3 Cache, up to 5.00 GHz)
AMD Ryzen 9 8940HX (2.40 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.30 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti Max-Q (6GB GDDR6)
NVIDIA GeForce RTX 5050 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
หน้าจอ
15.6 inch (1920x1080) Full HD
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD