Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
AMD Ryzen AI 7 350 (2.00 GHz up to 5.00 GHz, 16MB L3 Cache)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
AMD Radeon 860M
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
14.0 inch (2880x1800) 2.8K
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+