Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
Intel Core i5-11400H (2.70 GHz, 12 MB L3 Cache up to 4.50 Ghz)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 3060 (6GB GDDR6)
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
15.6 inch (1920x1080) Full HD
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+