Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
AMD Ryzen 5 7640HS (4.30 GHz up to 5.00 GHz, 16 MB L3 Cache)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 4050 (6GB GDDR6) 140 Watt TGP
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD