Lenovo Legion Pro 5 16AFR10-83F2000STA
ซีพียู
Intel Core i7-12700H (3.50 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.70 GHz)
AMD Ryzen 9 9955HX (2.50 GHz, 64 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
ชิปกราฟิก
NVIDIA GeForce RTX 3070 (8GB GDDR6)
NVIDIA GeForce RTX 5070 (8GB GDDR7) 115 Watt TGP
หน้าจอ
15.6 inch (2560x1440) QHD 2K
16.0 inch (2560x1600) QHD+