Gigabyte GAMING A16-CVHI3TH893SH
ซีพียู
Intel Core i7-8565U (1.80 GHz, 8 MB L3 Cache up to 4.60 Ghz)
Intel Core i7-13620H (2.40 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 4.90 GHz)
ชิปกราฟิก
Intel UHD Graphics 620
NVIDIA GeForce RTX 5060 (8GB GDDR7) 85 Watt TGP
หน้าจอ
15.6 inch (1920x1080) Full HD IPS
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+